Pickvibe
Professional

Andre Rieu

MuzikantasProfesionalas
DirigentasProfesionalas

Biografija

André Léon Marie Nicolas Rieu (g. 1949 m. spalio 1 d. Mastrichte) – Nyderlandų dirigentas ir smuikininkas, spaudoje vadinamas „Valso karaliumi“ po Johano Štrauso.
Mokėsi Lježe, po to Mastrichte, 1977 m. baigė Briuselio konservatoriją. Tarp Rieu mokytojų buvo André Gertler ir Herman Krebbers. Grojo antru smuiku savo tėvo vadovaujamame Limburgo simfoniniame orkestre.
Įkūręs Mastrichto solinį orkestrą, pradžioje susidedantį vos iš kelių muzikantų, Rieu grojo su jais olandų senelių namuose, atlikdamas Vienos valsą. 1987 m. Rieu įkūrė Johano Štrauso orkestrą, pradžioje jį sudarė 12 atlikėjų. 1992 m. orkestras įrašė pirmąjį diską „Linksmų Kalėdų“ (angl. Merry Christmas). 1994 m. Antrojo valso iš Dimitrijaus Šostakovičiaus Siuitos estradiniam orkestrui įrašas Rieu ir jo naująjį kolektyvą išgarsino visuose Nyderlanduose, o antrasis albumas „Štrausas ir kompanija“ (angl. Strauß & Co.) nacionaliniuose muzikos topuose išsilaikė apie metus.
Toliau Rieu su savo orkestru plačiai gastroliavo po pasaulį, išleisdamas iki septynių studijinių ir koncertinių albumų per metus, padidino orkestro sudėtį iki 50–55 muzikantų. Iki 2008 m. buvo parduota apie 27 milijonus jo albumų.

Atstovaujamos kultūros:

Profesijos

Muzikantas

Profesionalas

Dirigentas

Profesionalas