Pickvibe
Image
e_sabaliauskaite_foto_N3S_6757_1
image-14
e_sabaliauskaite_foto_N3S_6863_1
j2007-00176
amerikapirtyje.1920x1080

Amerika pirtyje

Amerika pirtyje

Spektaklis
calendar

ket, 29 gru 2022, 18:00,
šeš, 11 lap 2023, 18:30

Kūrėjai

ScenografasRenata Valčik
Kostiumų dailininkasRenata Valčik
Libreto autoriusKarolina Urbonė

Vaidina

Orkestras: Kristupas Biržietis, Angelina Andrėja Daukaitė, Elzbieta Girkantaitė, Rugilė Žilevičiūtė, Aurimas Bareikis Kiti dalyviai

Renginio aprašymas

 
„Amerika pirtyje“  – tai pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo Keturakio pjėsę, kuris po beveik 125 metų pritaikomas šiuolaikiniam teatrui bei žiūrovui pavirto  muzikine komedija! Spektaklyje skambant kompozitoriaus Kristupo Biržiečio muzikiniams intarpams žiūrovai kviečiami leistis į istorinio bei šiuolaikiško lietuvių tapatumo paiešką. Komedijoje šmaikščiai pateikiamas lietuvių tautinės savimonės formavimasis bei gili patriotiškumo dvasia, kurios ištakos neretai slepiasi gūdžioje, tačiau pačioje tikriausiose provincijoje. Scenografijos autorė Renata Valčik spektaklyje meistriškai kuria tokios provincijos atmosferą –  scenovaizdis  kuriamas iš panaudotų automobilių padangų, kurios  atstoja  baldus, aksesuarus bei kitus buities apyvokos daiktus. O iš padangų išradingai išraitytos ir ryškiomis spalvomis nudažytos gulbės – tikrų tikriausias provincijos meninės beskonybės liudijimas, nuginkluojantis net didžiausius skeptikus. Taip pat gausu kitų iki skausmo atpažįstamų šiuolaikinio lietuviško kaimo ženklų, kurie privers ne vieną šyptelėti.
Spektaklyje vyraujantis grotesko žanras aktoriams leidžia ne tik būti ryškiems savo grimu ar kostiumais, meistriškai atlikti vokalines partijas bet ir prireikus improvizuoti, todėl komedija nukelia žiūrovą į jaunystės šėlsmą, kupiną lengvumo, nuotaikingų žaidimų ir laisvės. Tačiau pagrindinė idėja, kaip ir Keturakio laikais išlieka ta pati – visada gerai tik ten, kur mūsų nėra!