Pickvibe
Image

FLAMINGO trio (JAV, DK)/MIKAS KURTINAITIS solo tūba

FLAMINGO trio (JAV, DK)/MIKAS KURTINAITIS solo tūba

Koncertas
calendar

tre, 20 rgs 2023, 19:00

Foreigners
foreigners

Autoriai ir atlikėjai

Grupės

Renginio aprašymas

 
Berlynas – tai kunkuliuojantis skirtingų kultūrų katilas, kuriame užgimsta pačios nutrūktgalviškiausios idėjos. Šiame mieste iš žodžio kūnu virto rugsėjo 20 d. į Vilnių atvyksiantis trio „Flamingo“. Iš Vašingtono kilusio klarnetisto Chriso Heenano bei dviejų spalvingų danų muzikantų – perkusininko Christiano Windfeldo bei kontrabosininko Adamo Pultzo Melbye keliai susikirto būtent Berlyne. Mieste, kur neįmanomi dalykai virsta įmanomais. 
Kuomet į krūvą susibėga tokio meistriškumo, drąsos ir net gi įžūlumo muzikantai galima tikėtis tik vieno – garsinės bombos, išsprogdinsiančios bet kokias išankstines nuostatas. Chrisas, Christianas ir Adamas neprisiriša prie griežtų ritmų, lengvai iškoduojamų harmonijų ar įprastų kompozicinių struktūrų. Jiems tai ne motais. Trijulė veikiau tarsi garsiniai speleologai kiekvieno pasirodymo metu pamažu leidžiasi į prieš tai niekieno dar netyrinėtus tekstūrų ir dinamikos urvus. Kartais savo subtilumu jie priartėja prie tokios ribos, kuomet jų instrumentai prabyla bemaž negirdimais, tik sielos pastangomis juntamais dažniais, o kartais priešingai – jie pribloškia klausytoją smarkia, kvapą gniaužiančia ir ausų būgnelius spaudžiančia garsų banga. 
Iš pirmo žvilgsnio „Flamingo“ kuriama muzika gali pasirodyti nepatogi, sunki ir tik nedaugeliui įkandamas kąsnelis, tačiau taip nėra. Tai begalo atmosferiška ir tekstūriška muzika, kurioje plaukioti gali ne tik improvizacinės muzikos snobas, bet ir drone, ambient ar net gi metalo bei roko muzikos mylėtojas.
Mikas Kurtinaitis
Rugsėjo 20 d. koncertas bus ypatingas ne tik dėl svečių iš užsienio. Unikalų pasirodymą „Improdimensijoje” surengs tūbininkas ir perkusininkas – Mikas Kurtinaitis. 
Pastaruoju metu šis muzikantas žydi šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos kontekste, tačiau jo muzikinis akiratis toli gražu neapsiriboja tik šiomis dvejomis kryptimis. Jis taip pat groja klezmer/balkaniškos muzikos kolektyve „Rakija Klezmer Orkestar“, daug dėmesio skiria pažinčiai su Rytų Europos, Artimųjų Rytų muzikos paveldu. 
Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šiuolaikinės muzikos ir laisvosios improvizacijos studijas M. Kurtinaitis pradėjo domėtis tūbos garso išplėtimo galimybėmis. Ypatingo dėmesio šis kūrėjas susilaukė atlikęs programą „Solo keturioms tūboms“. Jos metu aplink klausytojus išdėstytos tūbos sudarė erdvinio, sferinio garso patirtį. 
„Improdimensijoje“ M. Kurtinaitis pristatys kiek modifikuotą programą, kurioje „Solo keturioms tūboms“ fragmentai susilies su naujais eksperimentais ir preparuotos tūbos garsais. Tai bus puikus įrodymas, kad kalbos apie tūbos renesansą Lietuvos scenoje nėra iš piršto laužtos!