Pickvibe
Image
Screenshot 2023-06-26 at 18-37-55 GRAŽI IR TA GALINGA LIETUVOS MOTERYS - Klaipėdos jaunimo teatras
Screenshot 2023-06-26 at 18-37-41 GRAŽI IR TA GALINGA LIETUVOS MOTERYS - Klaipėdos jaunimo teatras
Screenshot 2023-06-26 at 18-37-21 GRAŽI IR TA GALINGA LIETUVOS MOTERYS - Klaipėdos jaunimo teatras
Screenshot 2023-06-26 at 18-37-06 GRAŽI IR TA GALINGA LIETUVOS MOTERYS - Klaipėdos jaunimo teatras

Graži ir ta galinga. Lietuvos moterys

Graži ir ta galinga. Lietuvos moterys

Spektaklis
calendar

sek, 6 rgp 2023, 20:00,
tre, 25 spa 2023, 19:00

Renginio aprašymas

 
Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur vienoms pirmųjų moterims Europoje suteikta teisė balsuoti, kur feministinės žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms. 
Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. Prisiminsime, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: čia joms vietos ne tiek ir daug, o visos, kurioms pavyko į ją prasibrauti, neapsiėjo be vyrų galios pagalbos ar didelio grožio. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją? 
Tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Lietuvos moterys“ žiūrovus muzikos pagalba nukels į skirtingus istorinius laikotarpius ir skirtingus moters gyvenimo tarpsnius. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.