Pickvibe
Image
3956109815-ilgoji-pertrauka
16114192_10154858731870070_6985058247834915007_n
9650813591-ilgoji-pertrauka
ilgoji_pertr_40photo-_d.matvejev_c
ilgoji_pertr_62photo-_d.matvejev_c
ilgoji_pertr_72photo-_d.matvejev_c
ilgoji_pertrauka_11_photo-d.matvejev.jpg
ilgoji_pertrauka_16_photo-d.matvejev.jpg
keistuoliu-teatro-premjera-vaikams-ilgoji-pertrauka-rez-olga-lapina-587dfc8b1f901
m4-ilgoji-pertrauka-9-photo-d-matvejev-1000
mazaIlgoji-pertrauka-18-photo-D.Matvejev©-maz-scaled

Ilgoji pertrauka

Ilgoji pertrauka

Spektaklis
calendar

šeš, 21 sau 2023, 12:00,
sek, 1 spa 2023, 15:00

Kūrėjai

RašytojasMiloš MacourekDead
Teatro režisieriusOlga Lapina
Dailininkas scenografasRenata Valčik
Kostiumų dailininkasRenata Valčik
KompozitoriusJokūbas Tulaba
Šviesos dailininkasDarius Malinauskas

Vaidina

Renginio aprašymas

    Dviem auksiniais scenos kryžiais apdovanota režisierė Olga Lapina ir Keistuolių teatro aktoriai, pasitelkę Milošo Macoureko pasakas bei apsakymus, praveria duris į ypatingai trapų ir jautrų pasaulį – pirmuosius žingsnius mokykloje žengiančio vaiko išgyvenimus naujoje ir nepažįstamoje sistemoje. Čekų rašytojas, legendinių pasakų apie Bonifacijaus atostogas ir begemotą, bijantį skiepų, autorius M. Macourekas savo kūriniais liudija, kad vaiko privilegija ir pagrindinė teisė yra jo fantazija – natūralioji kūrybinė jėga. Rašytojo tekstai iš vaikų literatūros išsiskiria netradiciniais įvaizdžiais, žaismingai absurdiškais istorijos sprendimais bei suaugusiojo akiai netikėtais personažais, kurie su spektakliu „Ilgoji pertrauka“ persikelia į Keistuolių teatro sceną.
              Scenoje atgimstančius kūrinius sieja viena tema - atėjimas į pirmąją klasę. Kas atsitinka mažam žmogui, išgyvenančiam aplinkos bei sistemos, pagal kurią jis gyveno iki šiol, apsivertimą aukštyn kojomis? Spektaklio kūrybinė komanda ieško atsakymo į šį klausimą pasitelkdami abstrakčią erdvę, estetiką ir ieškodami vaikiškos logikos, kalbos bei santykių jungties. „Vertingiausias dalykas, kurį atradome M. Macoureko kūryboje – didžiulė pagarba vaiko vidiniam pasauliui. Spektaklis primena žiūrovams, jog buvimas mokyklos sistemoje negali sunaikinti žingeidžios, išradingos, fantazija paremtos mažojo žmogaus prigimties, – o juk atėjęs į mokyklą vaikas išgyvena nuolatinį konfliktą tarp to, kaip jis turėtų atrodyti bei elgtis ir to, kaip pats save įsivaizduoja. Su „Ilgąja pertrauka“ tęsiame M. Macoureko tradiciją ir atliekame savotišką teatrinį vaiko vidinio pasaulio tyrimą“, – mintimis dalinosi režisierė O. Lapina. 
                 „Ilgoji pertrauka“ – spektaklis ne tik mokyklinukams, tiems, apie kuriuos kalbama scenoje; tai kūrinys visiems jų aplinkoje esantiems žmonėms, tėvams bei mokytojams, atskleidžiantis vaizdingą, vaiko akyse bei mintyse nuolat besimainantį pasaulį - visiškai kitokį, nei regime suaugusiojo žvilgsniu. Tuo pačiu tai ir spektaklis kiekvienam, kažkada patyrusiam, ką reiškia iš savo saugaus ir šiek tiek pasakiško pasaulio žengti į didelį, kitonišką ir bauginantį mokyklos gyvenimą.