Pickvibe
Image

Jaunystė

Jaunystė

Spektaklis
calendar

pir, 17 lie 2023, 19:00,
pen, 29 gru 2023, 19:00

Kūrėjai

RežisieriusAnželika Cholina
ChoreografasAnželika Cholina
Kostiumų dailininkasOlga Filatova Kontrimiene
Šviesos dailininkasEugenijus Sabaliauskas

Renginio aprašymas

Šokio spektaklis „Jaunystė” arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės, sukurtas pagal Johano Sebastiano Bacho muziką ir originalų Anželikos Cholinos libretą, taps 23-ojo ach teatro sezono unikalia premjera, kurioje pirmą kartą susipins net trys šokio žanrai: klasikinis baletas, šiuolaikinis-modernus šokis ir gatvės šokiai. Taip pat, pirmą kartą a|ch teatro istorijoje, vienoje scenoje susitiks ir vaidmenis kurs žinomi, patyrę scenos meno meistrai, baleto solistai, aktoriai, šokėjai ir 13-16 metų vaikai, gabiausieji baleto, šokio ir vaidybos meno mokyklų mokiniai, jau tapę prestižinių, tarptautinių baleto ir šiuolaikinio šokio konkursų laureatais ir prizininkais.

Kalbėdama apie naująjį šokio spektaklį „Jaunystė” A. Cholina pabrėžia: „Man visada buvo įdomu priartėti prie tiesos apie gyvenimą, tyrinėjant įvairias santykių tarp žmonių formas. Žinoma, viename spektaklyje neįmanoma aprėpti visų šeimose išgyvenamų peripetijų, todėl mano tikslas buvo paliesti esmines situacijas, į kurias pažiūrėjau ne tik per savo vaikystėje išgyventų asmeninių patirčių prizmę, bet ir rėmiausi psichologų analize.
Spektaklyje persipina šešių skirtingų šeimų gyvenimo fragmentai, kuriuose susiduria vaikų ir suaugusių pasauliai. Tai pasakojimas apie vaikus, esančius tikroje fizinėje jaunystėje, apipintoje kompleksais, baimėmis, nerimu, fobijomis ir „amžinoje jaunystėje” užsilikusius tėvus, kurie negirdi ir nemato savo vaikų, kuria jiems traumines patirtis ir koduoja būti problematiškais…

Šiuo savo darbu noriu paskatinti suaugusius pasižiūrėti į vaikus kaip į lygiavertes asmenybes, mokytojus, išgirsti juos ir pamatyti juose jų atsineštą savitumą.

Šokio spektaklis “Jaunystė” - šokio kalba papasakotas dramos ir komedijos lydinys, atspindintis nūdienos šeimyninio gyvenimo realijas, lydimas galingos Johano Sebastiano Bacho muzikos.

Tai savotiškas meno terapijos seansas, kuriame kaip tikrame gyvenime bus ir juoko, ir ašarų, todėl kviečiu ateiti į spektaklį su paaugliais. Tikiuosi, kad iš šono pamatyti šeimų elgesio modeliai privers visus susimąstyti ir inspiruos keistis…”