Pickvibe
Image

Lengvi dalykai

Lengvi dalykai

Spektaklis
calendar

sek, 1 spa 2023, 19:00

Renginio aprašymas

 Režisierė Anna Karasinska „Lengvų dalykų“ nenori vadinti spektakliu, greičiau darbu ar analize. Scenoje veikiančios dvi aktorės ramiu tonu, beveik šnabždėdamos pasakoja apie save, teatrą, profesines svajones, troškimus, sapnus ir nusivylimus. Girdimos istorijos viena vertus itin asmeniškos, kita vertus, atsispindi ne vieno mūsų patirtis bei teatrinio gyvenimo tiesą. Pasirodymo metu aktorių tariamas tekstas po kiekvieno darbo rodymo kinta, šį veiksmą nulemia ne tik naudojamas improvizacinis formatas, bet ir naujos aktorių bei režisierės patirtys. Taigi „Lengvi dalykai“ nuolat gyvas, vis iš naujo besikuriantis, už klasikinio teatro schemų tarpstantis kūrinys. 
Spektaklis suponuoja: būti stebimam yra dalis aktorinio patyrimo, tačiau daugelis mūsų galėtų įvardinti situaciją, kurioje jautėmės akylai analizuojami. Švelniai tariant, aplinkiniai savais žvilgsniais mus tarsi įrėmina, apibrėžia, įvardija kas esame, ar kuo galime tapti. O kaip mūsų pačių žvilgsniai nukreipti į save? Juk jie atlieka tokią pačią funkciją. 
Minimalistinio formato, tačiau maksimalios įtaigos spektaklis sulaukė didžiulio įvertinimo Lenkijoje – 2022 lapkritį apdovanotas svarbiausio Lenkijos teatro festivalio Boska komedia Krokuvoje Grand Prix prizu, šis spektaklis iš mažai kam žinomo Olštyno teatro gavo kvietimus į daugelį svarbių Europos festivalių, taip pat nuolat keliauja Lenkijoje. 
Apie kūrėją:
Anna Karasinska – vidurinės kartos lenkų režisierė, kurios stiprybė yra gebėjimas jautriai, tiksliai, tvirtai kalbėti apie itin trapius dalykus. Gimusi ir užaugusi Lodzėje, ši kūrėja vienu metu studijavo ir žymiojoje Lodzės kino mokykloje režisūrą, ir filosofiją Lodzės universitete. Kinematografiškumas ir filosofija visuomet išskiria jos darbus iš kitų, kaip ir jos darbo metodika – ji daug improvizuoja su aktoriais, o paskui užrašinėja improvizacijų metu atsiradusius tekstus ir dirba su jais tol, kol jie virsta tam tikra esencija - aktorių savastim scenoje.