Pickvibe
Image

MAGIŠKAS SANSKRITO RATAS

MAGIŠKAS SANSKRITO RATAS

Koncertas
calendar

ant, 26 rgs 2023, 12:00,
ant, 26 rgs 2023, 18:30

Kūrėjai

KompozitoriusBronius KutavičiusDead
RežisieriusAgnija Šeiko
Režisierius konsultantasLilija Bručkienė
Projektų vadovasIngrida Bertulienė

Renginio aprašymas

Edukacinė programa (12–19 metų jaunimui)
Klaipėdos Vydūno gimnazijos XI klasės moksleivių projektas

20 koncertinį sezoną pristatanti Klaipėdos koncertų salė kviečia atsiverti pokyčiams ir atrasti šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“. Vykstantis jau 19-ą kartą jis klausytojams pristatys geriausius XX–XXI a. muzikos pavyzdžius ir moderniausias raiškos formas, supažindins su įvairių menų tarpusavio sąveikomis. Festivalio programa, aprėpianti platų šiuolaikinės kultūros kontekstą, siūlys gausią tarptautinės reikšmės projektų įvairovę, skatins pažinti intriguojančias dabarties meno teritorijas ir patirti atradimo džiaugsmą.
Šių metų festivalio programoje – 8 renginiai. Nuo solinių arfos ir fortepijono pasažų iki slėpiningo vandenyno gelmių garsų pasaulio, nuo mistinių apeigų rato per sapnovaizdžius ir laiko temą reflektuojančią kūrybą iki kamerinio ir simfoninio orkestrų skambesio galybės. Visa tai išgirsime, išvysime ir pajusime festivalio koncertuose.  
 

Festivalis "Permainų muzika" pristato pirmą vizualų ir teatralizuotą Broniaus Kutavičiaus oratorijos „Magiškas sanskrito ratas“ atlikimą Lietuvoje. Jis išskirtinis dar tuo, kad originalią, įvairių simbolių formomis užrašytą iškilaus lietuvių kompozitoriaus oratorijos partitūrą įgarsina moksleiviai. Jie patys kūrė jos scenografiją, kostiumus ir net kai kuriuos instrumentus. Susibūrę į ratą išgirskime magiškame oratorijos skambesyje glūdinčias prasmes!