Pickvibe
Image
©Laura_Vanseviciene_Motina-5-1024x683
©Laura_Vanseviciene_Motina-21-1024x683
©Laura_Vanseviciene_Motina-48-1024x683
©Laura_Vanseviciene_Motina-88-1024x683
Motina-4-photo-D.Matvejevas©-1024x699

Motina (Vasa Železnova)

Motina (Vasa Železnova)

Spektaklis
calendar

šeš, 29 spa 2022, 18:30,
ket, 28 rgs 2023, 18:30

Pagrindiniuose vaidmenyse

Renginio aprašymas

 

Vilniaus mažojo teatro „Motina“ – tai klasikinės Maksimo Gorkio pjesės „Motina (Vasa Železnova)“ interpretacija, sukurta režisieriaus Kirilo Glušajevo, scenografo Marijaus Jacovskio ir aktorių Eglės Gabrėnaitės, Mindaugo Capo, Manto Vaitiekūno, Gintarės Latvėnaitės, Agnės Šataitės ir kitų.

Kirilo Glušajevo sukurtame scenos pasaulyje ankšta, trošku – ir tiesiogine (scenografijos), ir perkeltine (santykių) prasme. Tas pasaulis pritvinkęs keršto, neapykantos, agresijos. Įtampa tvenkiasi tol, kol sprogsta, prasiveržia nevaldomais pykčio ir smurto priepuoliais. Tvyranti įtampa kone materiali, daiktiška – regis, galėtum ją pačiupinėti.

Eglės Gabrėnaitės vaidinama Motina nėra stereotipinė rusų pirklė, „kapitalistė“, motiniškus jausmus iškeitusi į žūtbūtines pastangas išsaugoti šeimos vardą ir turtą. Savo juodais drabužiais ir niūriu tylėjimu ji slepia švelnius jausmus ir svajonę apie ateitį, kai bus galima pradėti naują gyvenimą.

Kaip rašė teatrologė Rasa Vasinauskaitė, „Kiekvienas – svajojanti sukurti naują šeimą Pavelo žmona, Gintarės Latvėnaitės Liudmila, įsivaizduojantys juvelyrinės parduotuvės mieste savininkais Manto Vaitiekūno Semionas ir jo žmona, Agnės Šataitės Natalja, net Ilonos Kvietkutės kambarinė Lipa ir Mindaugo Capo Michailas – yra paveikti keršto, nukreipto ne tiek prieš motiną, Vasą Železnovą, kiek prieš savo bejėgystę ir pasmerktumą. Tad ir susidaro įspūdis, jog tie aštrūs agresijos protrūkiai, tas nuožmus susitelkusios grupelės sutvinksėjimas, aplink kurią didžiuliais žingsniais ratus suka tai Ana, tai Vasa, –  prakeikimas, kurio neįveiks net būsimos Železnovų kartos.“