Pickvibe
Image

Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)

Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)

Spektaklis
calendar

tre, 27 rgs 2023, 19:00,
ket, 28 rgs 2023, 19:00

Foreigners
foreigners

Kūrėjai

DramaturgasMilo Rau
Teatro režisieriusMilo Rau

Renginio aprašymas

 „Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)“ – tai šveicarų režisieriaus Milo Rau, kuris jau beveik dešimtmetį užduoda toną daugeliui Europos teatro scenų, spektaklis-vizitinė kortelė. Milo Rau nuolat imasi naujų itin ambicingų spektaklių, idėjų, projektų, siekdamas suprasti, kaip menas gali tapti pasipriešinimo įrankiu. Su komanda vykdamas kurti spektaklius ten, kur vyksta karai ir kitos didžiausios šiuolaikinio žmogaus tragedijos, jis į spektaklius įtraukia ir vietos gyventojus, suteikdamas jiems balsą.  Pastaraisiais metais jo premjeros išėjo Irake, Sirijoje, o pati naujausia – „Antigonė Amazonėje” – Brazilijoje. Milo Rau kalba apie postkolonijinį pasaulį ir galios struktūras, jam rūpi ne tik dokumentika, bet ir tai, kas anapus jos. 
 
„Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)“ – vieno nusikaltimo anatomija. 2012 metų balandžio naktį, 32 metų Ihsane'as Jarfi išėjo iš baro Lježe ir persimetęs keliais žodžiais su grupe jaunų vyrų, įsėdo į jų pilką Volkswagen Polo ir nuvažiavo. Po dviejų savaičių jis buvo rastas žiauriai nužudytas miško pakraštyje. 
Milo Rau spektaklyje „Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)“ su profesionalių ir neprofesionalių aktorių komanda atkuria Ihsane'as Jarfi nužudymo bylą. Scenoje nusikaltimas analizuojamas ir rekonstruojamas remiantis daugiaperspektyvia pasakojimo forma, o žiūrovas yra supažindinamas su penkiais baudžiamosios bylos veiksmais, kurių metu keliami klausimai: kokia yra nusikaltimo kilmė? Išankstinis nusiteikimas ar netikėtas sprendimas? Kiek dėl įvykdomų nusikaltimų kalta bendruomenė? Kokį vaidmenį šioje diskusijoje atlieka publika? 
Šiuo spektakliu režisierius grįžta prie esminių per pastaruosius 15 metų keltų kūrybinių problemų: kaip scenoje reprezentuoti smurtą ir traumuojančius įvykius? 


TEKSTO AUTORIAI: Milo Rau ir aktoriai
TYRIMŲ AUTORĖ IR DRAMATURGĖ: Eva-Maria Bertschy
DRAMATURGIJOS KONSULTANTAI: Stefan Bläske, Carmen Hornbostel
SCENOGRAFAS IR KOSTIUMŲ DAILININKAS: Anton Lukas
VIDEO MENININKAI: Maxime Jennes, Dimitri Petrovic
ŠVIESŲ DAILININKAS: Jurgen Kolb
GARSO REŽISIERIUS IR TECHNIKOS DIREKTORIUS: Jens Baudisch
PRODIUSERĖS: Mascha Euchner-Martinez, Eva-Karen Tittmann
VAIZDO OPERATORIAI: Maxime Jennes, Moritz von Dungern
REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Carmen Hornbostel
DRAMATURGO ASISTENTAS: François Pacco
SCENOGRAFO ASISTENTAS: Patty Eggerickx
CHOREOGRAFAS: Cédric Cerbara
VOKALO TRENERĖ: Murielle Legrand
ARANŽUOTĖS AUTORIUS: Gil Mortio
KOMUNIKACIJOS KOORDINATORIUS: Yven Augustin
VAIDINA: Sara De Bosschere/Kristien de Proost, Suzy Cocco, Sébastien Foucault, Fabian Leenders, Johan Leysen/Sabri Saad El hamus, Tom Adjibi/Adil Laboudi
NEPAGRINDINIAI AKTORIAI: Mustapha Aboulkhir, Stefan Bläske, Tom De Brabandere, Elise Deschambre, Thierry Duirat, Stéphane Gornikowski, Kevin Lerat, François Pacco, Daniel Roche de Oliveira, Laura Sterckx, Adrien Varsalona

PREMJERA: 2018
TRUKMĖ: 1 val. 40 min.

 

LAIKAS: Rugsėjo 27 d. 19:00 ir rugsėjo 28 d. 19:00
VIETA: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Naujoji salė (Gedimino pr