Pickvibe
Image

Ruletė

Ruletė

Spektaklis
calendar

tre, 6 rgs 2023, 19:00,
ket, 22 vas 2024, 19:00

Renginio aprašymas

 
Tai spektaklis paaugliams apie šiai amžiaus grupei aktualias temas. „Ruletę“ kuria Lietuvoje jau puikiai žinomas režisierius ir choreografas Jo Strømgren. LNDT 2018 m. jo sukurtas spektaklis „Durys“ pelnė net keturis Auksinių scenos kryžių apdovanojimus ir yra iki šiol mėgstamas žiūrovų. 
Naujame spektaklyje „Ruletė“ dėmesys telkiamas į psichotropinių medžiagų ir jų daromo poveikio, trinančio ribas tarp realybės ir iliuzijos, temą. Tyrimų duomenimis, beveik penktadalis Lietuvos paauglių yra bandę narkotinių medžiagų, kai kuriais atvejais jos platinamos ir vartojamos net mokyklose. Akivaizdu, kad tokia tema šiai amžiaus kategorijai yra išties aktuali. Vis dėlto spektaklyje nebus deklaruojama vienintelė neginčijama pozicija, juo veikiau bus siekiama kelti klausimą apie tai, kokios priežastys lemia narkotikų vartojimą, apie pasirinkimo laisvę ir atsakomybę, apie tikrovės ir iliuzinio pasaulio vaidmenį bręstančios asmenybės gyvenime, o galiausiai spektaklis kels labai universalius pasvarstymus apie laikmetį, kuriame gyvename, socialinius, kultūrinius, geopolitinius mūsų šiandieninio pasaulio aspektus. 
„Ruletės“ veiksmas vyksta muitinėje, kur vieną dieną nutikusi mažytė klaida pastato visą muitinės siuntų skyrių į nepavydėtiną situaciją ir įsuka netikėčiausių įvykių karuselę. 
„Gyvenime imamės apskaičiuotų rizikų. Atsargieji galbūt patiria nuobodulį ar tam tikrą monotoniją, tuo tarpu drąsieji nepaiso jokių ribų. Visa laimė, kad kiekvienas galime rinktis. Tačiau kas nutinka, kai už tave rizikuoja kitas? Spektaklyje bus kalbama apie narkotikus ir jų poveikį žmogaus sąmonei, tačiau apskritai bus svarstoma, kokių pasekmių galime sulaukti imdamiesi rizikingų sprendimų. Šiuo scenos kūriniu kartu su kūrybine grupe sieksime sukurti platų asociacijų ir interpretacijų lauką, leidžiantį į spektaklio pasakojimą žvelgti iš įvairiausių – mūsų vakarietiško kasdienio gyvenimo aktualijų ar platesnio pasaulio geopolitinių ir socioekonominių procesų – perspektyvų“, – sako Jo Strømgren.