Pickvibe
Image
12.31_WEB-COVER-1024x576

Smaragdiniai Naujieji Paliesiuje: Erica Jennings ir Petras Geniušas

Smaragdiniai Naujieji Paliesiuje: Erica Jennings ir Petras Geniušas

Koncertas
calendar

sek, 31 gru 2023, 18:30

Autoriai ir atlikėjai

Renginio aprašymas

Legendos byloja, kad pažiūrėjus į smaragdą širdyje tampa giedra, palietus jį tirpsta skausmas ir liūdesys, širdis tarsi numeta sunkias grandines, ima plakti meilės ritmu. Visa esybė prisipildo jėgos, kliūtys tarsi išnyksta. Tada nori džiaugtis ir mylėti, atrodo, kad gali įveikti viską.

Tokia smaragdo galia laukia ir Paliesiaus dvare per Naujuosius. Pirmiausia ji palies liežuvį su taure vyno iš dvaro rūsių, pakviesime jų išskirtinumą pažinti ir giliau degustacijoje. Tada magija pasieks ausis scenoje fortepijonu buriant pianistui Petrui Geniušui ir keriškai dainuojant Ericai Jennings: kartu jie atvers kelią klausytojams į nepažįstamas muzikos erdves, leis atrasti kažką naujo, ir sugraudins, ir įkvėps svajoti, ir įžiebs meilę – visai kaip smaragdas. Po koncerto pakviesime į šventinę vakarienę, sužadinsiančią ir skonį, ir uoslę – o tada paraginsime leisti burtams nukeliauti visu kūnu šokant! Ir smaragdinės magijos pilna širdimi sutiksime Naujuosius metus.

Dainininkės Ericos Jennings ir pianisto Petro Geniušo programa bus išties šventiška, sujungianti įvairių žanrų ir nuotaikų kūrinius. Kaip sako Petras Geniušas, „muzikoje kartu jaučiamės puikiai, abiems tai yra kažkas naujo. Leidžiamės į beveik rizikingas įvairių žanrų sintezes ir iš to gimsta faini dalykai“.

Pianistas yra meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Atlikėjas aktyviai koncertuoja Lietuvoje su Lietuvos orkestrais, ansambliais ir solistais, jį taip pat neretai galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Tarptautinį pripažinimą pianistas pelnė pasirodymais garsiausiose pasaulio koncertų salėse.

Dainininkė Erica Jennings yra grupės „Skamp“ vokalistė, jazz, soul, folk ir pop muzikos stilių atlikėja. 2017 m. ji kartu su „Skamp“ atstovavo Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse, buvo išrinkta „Metų atlikėja“ bei paskelbta žurnalo „Stilius“ 2017-ųjų „Metų moterimi“. Ji išleido kelis solinius albumus, bendradarbiavo su Andriumi Mamontovu, garsiais Niujorko džiazmenais ir kitais atlikėjais.