Pickvibe
Image
TYLEJA_Misko_Motes_nuotr-18-scaled
TYLEJA_Misko_Motes_nuotr-47-scaled
TYLEJA_Misko_Motes_nuotr-51-scaled
TYLEJA_Misko_Motes_nuotr-54-scaled
TYLEJA_Misko_Motes_nuotr-58-scaled
Tyleja2
Tyleja3

Tylėja

Tylėja

Spektaklis
calendar

pen, 3 kov 2023, 18:00,
ket, 7 gru 2023, 18:00

Kūrėjai

KompozitoriusBogdan Lysenko
Garso režisieriusAistė Noreikaitė

Vaidina

Renginio aprašymas

„TYLĖJA“ –  švelniai aštri ir tuo pat metu trapi šiuolaikinė odė mamai, atverianti nepagražintą realybę, kurioje gyvena autizmo sutrikimo ir Aspergerio sindromo paliestos šeimos. Spektaklio metu žiūrovas supažindinamas su dvejomis tos pačios istorijos versijomis: viena pasakojama iš vaiko, turinčio Aspergerio sindromą, pusės (jis pasakoja apie save ir savo brolį dvynį), antrojoje – iš mamos, auginančios šiuos dvynius, lūpų.

 

„Spektaklis jokiu būdu neatspindi visos realybės, jo tikslas – ne šokiruoti, ne protestuoti, o supažindinti visuomenę su tuo, prieš ką kartais savo (ir ne tik) noru liekame kurti, akli ir abejingi. Spektakliu norima padėkoti visoms mamoms, kurios atrado, atranda savyje milžiniškų jėgų ir su begaline meile (kad ir klupdamos, klysdamos, bet išlikdamos kartu) augina mus –  visokius.  – mintimis apie monospektaklį dalijasi režisierė Andra Kavaliauskaitė. – Turiu pripažinti, kad tai jautriausia ir brangiausia, ką iki išiol esu sukūrusi. Man pačiai. Tai daugiau nei monospektaklis. Bet norint tai pajusti, reikia jame susitikti. Atviriems ir pasiruošusiems išgirsti kitą. Ne teisti, ne kritikuoti, ne gailėti ir gailėtis, o… ”

 

Spektaklis rekomenduojamas visiems būsimiems ir esamiems tėvams bei kiekvienam, kuris pasiruošęs atviram, apnuogintam susitikimui.

Pjesė sukurta remiantis tikromis istorijomis.