Pickvibe
Professional

Lina Lapelytė

MuzikantasProfesionalas
SkulptoriusProfesionalas
KompozitoriusProfesionalas

Biografija

2006 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) įgijo klasikinio smuiko specialybę. 2009 m. Londono menų universitete (LCC) su pagyrimu baigė garso meno bakalauro studijas, o 2013 m. Londono Karališkajame meno koledže (RCA) įgijo skulptūros magistro laipsnį.

Aktyviai dalyvauja tarptautinėse menininkų rezidencijų programose: Akademie Schloss Solitude rezidencijoje Štutgarte, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, Ujazdowski pilies Šiuolaikinio meno centre Varšuvoje.
Nuo 2019 m. kaip vizituojanti lektorė dėsto Londono Karališkame meno koledže.

Linos Lapelytės kūryba pagrįsta performansu ir neatsiejama nuo muzikos. Joje daug nuorodų į populiariają kultūrą, lyčių stereotipus bei nostalgiją.

Kūryboje menininkė jungia kelias disciplinas, gilinasi į performatyvumą ir įvairias jo formas, manipuliuoja žanrų ribomis. Populiariosios muzikos ir operos elementus Lina Lapelytė supina su liaudies ritualais ir šiuolaikinės kasdienybės kultūra.

Į savo projektus menininkė dažnai įtraukia bendruomenių ir kolektyvų narius. Kūriniuose susitinka profesionalūs atlikėjai ir mėgėjai. Kolektyviška darbo metodika atsispindi ir sėkmingose kūrybinėse koloboracijose. Gyvendama Londone sukūrė performansus „Hunky Bluff“ (2014) bei „Candy Shop“ (2013–1015). Kartu su menininkėmis Rugile Barzdžiukaite ir Vaiva Grainyte 2013 metais sukurta šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ įvertinta šešiais tarptautiniais apdovanojimais. Apie skirtingus parduotuvės darbuotojų likimus pasakojanti opera apkeliavo dešimtis festivalių visame pasaulyje, buvo transliuota BBC Radio 3 ir LRT eteryje. Su antru bendros kūrybos projektu opera-performansu „Saulė ir jūra (Marina)“ menininkės 2019 m. atstovavo Lietuvai 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje ir buvo apdovanotos „Auksiniu liūtu“.

Ankstyvoje kūryboje menininkė daug dėmesio skyrė improvizacinei muzikai. Menininkė dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės muzikos projektuose, rengė pasirodymus su Angharad Davies, Davidu Toopu, Johnu Butcheriu, Antonu Lukoszevieze, Eddie Prevostu, Davidu Ryanu, Peteriu Cusacku, Leafcutteriu Johnu, kvartetu „Twentytwentyone“, Arturu Bumšteinu, Rhodri Davies, Anat Ben David, Olga Nosova ir kitais.

Improvizacinė muzika yra svarbi menininkės kūrybos dalis – kartas nuo karto jis pasirodo duete su Angharad Davies – „LA Wireless“ bei su ansambliu „Common Objects“. 

Atstovaujamos kultūros:

Profesijos

Muzikantas

Profesionalas

Skulptorius

Profesionalas

Kompozitorius

Profesionalas