Pickvibe
Professional

Rugilė Barzdžiukaitė

Dailininkas scenografasProfesionalas
Kino filmų režisieriusProfesionalas
Teatro režisieriusProfesionalas
Kino operatoriusProfesionalas

Biografija

Rugilė Barzdžiukaitė 2006 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė operatoriaus meno, o 2008 m. teatro režisūros bakalauro studijas. 2011–2013 m. Londono universiteto Goldsmiths koledže studijavo kino dokumentiką ir įgijo audiovizualinio meno magistro laipsnį.

Nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja tarptautiniuose seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, mokymuose. Kaip kviestinė lektorė dėstė Turku meno akademijoje (Suomija). 2015–2017 m. rezidavo Akademie Schloss Solitude Štutgarte (Vokietija).

Savo kino ir teatro darbuose Rugilė Barzdžiukaitė tyrinėja įtampas tarp objektyvių ir įsivaizduojamų tikrovių. Žaismingai apmąstydama antropocentrišką pasaulėžiūrą, menininkė kelia aktualius žmogiškumo ir žmogaus kaip rūšies klausimus. Rugilės Barzdžiukaitės kūrybai būdinga specifinė dermė tarp humoro ir rimties, paprastumo ir intelektualumo. Dokumentinė reiškinių fiksavimo maniera derinama su apgalvota kūrinių struktūra .

Rugilė Barzdžiukaitė yra sukūrusi septynis dokumentinius ir vaidybinius trumpo ir ilgo metro filmus, kaip operatorė dalyvavo kuriant daugiau nei dvi dešimtis filmų. Naujausias pilnametražis dokumentinis darbas „Rūgštus miškas“ (2018 m.) paukščio žvilgsniu pasakoja apie turistus, atvykstančius į kormoranų kolonijoje įrengtą apžvalgos aikštelę. Matydami paukščių išmatų išdegintą mišką, žmonės pateikia vis kitokius šio gamtos reiškinio vertinimus. Apokaliptiškas, bet tuo pačiu ironiškas kūrinys parodo skirtingas kultūrines reakcijas bei kelia painius moralinius klausimus .

Teatro scenoje su išgrynintos estetikos spektakliu „Hipokampas“ Rugilė Barzdžiukaitė debiutavo 2010 m. 2011–2013 m. kartu su dramaturge Vaiva Grainyte ir menininke Lina Lapelyte sukūrė šiuolaikinę operą „Geros dienos!“. Dešimčiai balsų, elektronikai ir fortepijonui skirtos operos siužetą sudaro prekybos centrų kasininkių mintys – atskiri likimai, slepiami po dirbtinės šypsenos ir mechaniško aptarnavimo kauke – „Laba diena!“, „Ačiū!“, „Geros dienos!“. Su antru bendros kūrybos projektu opera-performansu „Saulė ir jūra“ (2017 m.) 2019-aisiais menininkės atstovavo Lietuvai 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje ir buvo apdovanotas „Auksiniu liūtu“ .

Rugilė Barzdžiukaitė kartu su Dovydu Korba yra įsteigusi kino ir teatro kūrinių prodiuserinę kompaniją „Neon Realism“. 

Atstovaujamos kultūros:

Profesijos

Dailininkas scenografas

Profesionalas

Kino filmų režisierius

Profesionalas

Teatro režisierius

Profesionalas

Kino operatorius

Profesionalas