Pickvibe
Image
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523

Guliverio kelionės

Guliverio kelionės

Spektaklis
calendar

sek, 5 vas 2023, 12:00,
sek, 14 sau 2024, 12:00

Kūrėjai

RašytojasJonathan SwiftDead
KompozitoriusZita Bružaitė
Libreto autoriusDaiva Čepauskaitė
Muzikos vadovas ir dirigentasVirgilijus Visockis
RežisieriusAgnė Dilytė
Vaizdo projekcijų autoriusLinas Augutis
ChoreografasDainius Bervingis

Vaidina

Grupės

Renginio aprašymas

Kompozitorė Zita Bružaitė šį spektaklį vadina „opera vaikams ir muzikine kelione“ suaugusiems. Naujas muzikinis sceninis kūrinys „Guliverio kelionės“ sukurtas Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais, pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Kompozitorei buvo svarbu kūrinyje pabrėžti kelionės prasmę – ji turi kelias linijas: nuotykių, laikmečio/stiliaus ir lengvų aliuzijų į geografines trajektorijas – Anglija ir ne Anglija.

Šioje operoje vaikams girdime jau atpažįstamą Z. Bružaitės muzikinę kalbą, kurioje ji lengvai jungia ir gretina nuosaikų modernizmą su džiazo, baroko ar folkloro elementais.
Pasak kompozitorės, opera „Guliverio kelionės“ neapsiriboja tik vaikiška auditorija – tai veikiau vaikiškas jos pačios žvilgsnis į mus supantį pasaulį. Operoje, kaip ir literatūriniame J. Swifto tekste, puikiai dera keli sluoksniai: šalia žaismingo mažo ir didelio pasaulio sugretinimo keliami ir gyvenimiški klausimai, į kuriuos atsakymų ieško ir vaikas, ir suaugęs. Z. Bružaitė sako, kad operoje ypač svarbi kelionių linija: „Žmogus, jausdamasis laimingas ir turėdamas viską savo namuose, vis tiek veržiasi keliauti, pažinti, atrasti. Kyla klausimas, kokių motyvų vedini mes tai darome?“. Kiekvienas žmogus savo kelionę turi keliauti pats, darydamas savo klaidas ir keldamas savo klausimus – taip gyvena ir mažas, ir suaugęs. Kas kita – nuotykis, pažinimas, atradimai. „Guliverio kelionės“ yra apie tai.