Pickvibe
Image
Justinas_Lipnickas_1-1024x683
Justinas_Lipnickas_2-1024x683
Justinas_Lipnickas_9-1024x683
Justinas_Lipnickas_16-1024x683
Justinas_Lipnickas_41-1024x683
Justinas_Lipnickas_43-1024x683
Justinas_Lipnickas_52-1024x683

Infinity

Infinity

Spektaklis
calendar

ket, 9 vas 2023, 18:30,
pen, 22 rgs 2023, 18:30

Kūrėjai

Teatro režisieriusGabrielė Tuminaitė
Dailininkas scenografasMarius Nekrošius
Šviesos dailininkasEugenijus Sabaliauskas
Audiovizualinio meno kūrėjasKavas
Garso režisieriusKristina Juškevičiūtė

Vaidina

POZITYVI / JI – MIRA Agnė Šataitė
PAUKŠTINIS / GENEROLAS – VASIA Doumantas Ciunis
RENATIKAS Jonas Braškys
PIRMASIS – JAROŠENKO Jonas Braškys Mindaugas Capas
ANTROJI – KOTLIAROVA Larisa Kalpokaitė
TREČIASIS – PIMANOVAS Edmundas Mikulskis
"Nojo Airlines" muzikantai: dirigentas, vienas iš muzikos autorių ir būgnininkas Dalius Naujokaitis Elektrinė gitara Paulius Vaškas Bosinė gitara Pijus Oras Bosinis saksofonas Dovydas Stalmokas Tūba Simonas Kaupinis Fleita Mėta Gabrielė Pelegrimaitė Būgnai Ignas Kasikauskas Trimitas Aurimas Rimeikis Trombonas Povilas Jurkša Choras: Aistė Motiejūnaitė, Kristina Svolkinaitė, Lina Saveikytė, Marius Mockevičius, Darius Navickas, Kasparas Pocius Kiti dalyviai

Renginio aprašymas

 

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro scena 2022–2023 m. tampa originalaus bendradarbiavimo erdve ir kviečia žiūrovus į unikalų teatro performansą „Infinity“. Tai tarptautinis projektas, teatro bei džiazo muzikos sintezė, atskleidžianti kiek neįprastą formą bei žiūros tašką. Viena pagrindinių šio projekto temų – gėrio ir blogio kova, kurią išplėtoti padės gyvai grojantys ir improvizuojantys „NoJo Airlines“ muzikantai bei VVMT trupės aktoriai. Projekto sumanytojai ir autoriai – režisierė Gabrielė Tuminaitė bei „NoJo Airlines“ įkūrėjas, lietuvių džiazo būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius, performansų autorius Dalius Naujokaitis (Niujorkas).

Teatro performanso „Infinity“ (angl. begalybė, amžinybė) pavadinimas simboliškai atspindi tiek amžiną gėrio ir blogio kovą, tiek jokių ribų neturintį kūrybos gaivalą, kuris būdingas „NoJo Airlines“ muzikai. Pasak rež. G. Tuminaitės, D. Naujokaičio kuriama ir atliekama muzika yra berėmė, laisva, išsiskirianti nepaaiškinama ateities nuojauta, o gėrio ir blogio tema, pasitelkiant šią muziką, nėra primityviai suaktualinama, ji įgauna visai kitokią – kur kas gilesnę ir platesnę – prasmę.

Anot režisierės, teatro performanse „Infinity“ atskleidžiama režimo ir laisvo žmogaus akistata. Režimas pažeidžia pamatines žmogaus teises ir jo savigarbą, orumą. Žmogus tiki, kad demokratinėje santvarkoje labiau gerbiamas kiekvieno asmens individualumas, gyvybė, teisės, todėl priešinasi ir kovoja už demokratiją, už laisvę mąstyti ir kalbėti, kaip nori. Šiuo atveju teatras kuria spąstus, įtampą režimui, o džiazo muzikantai ir atlikėjai atstovauja gėriui, nes kūrybingas žmogus yra laisvas, neužgožtas. Taigi, teatras ir džiazas čia įkūnija dviejų polių sandūrą bei konkurenciją, o „NoJo Airlines“ improvizacija tampa kuriančiąja – tvarką ir taiką pasaulyje atstatančia bei vilties suteikiančia jėga.

Spektaklyje „Nojo Airlines“ atlieka šias kompozicijas: Gusto Kyno „Relief“, Rocket SCI „I Love my Hut“, Kenny Wolleseno ir Daliaus Naujokaičio „Sky Lake“, Daliaus Naujokaičio „Light to Light“, Kenny Wolleseno „Constitution“.

Spektaklyje naudojami tekstai iš Andrejaus Kureičiko pjesių „Baltarusija. Įžeisti“ ir „Baltarusija. Metabolė“, taip pat Jono Meko kūrinių ištraukos.

*

Prisimenant nepelnytai pamirštus nesenus Baltarusijos įvykius, kyla klausimas, kodėl revoliucijos, demokratiški piliečių judėjimai vienur pasiekia tikslus, o kitur yra užgesinami ir sutriuškinami. Privalome nepamiršti, kad tos kovos vis dar vyksta, negalime palikti jų praeičiai, turime jas prisiminti, žinoti ir palaikyti. Kai kitos globalios naujienos užgožia svarbius įvykius ir šie tampa tarsi nebeaktualūs, reikia turėti omenyje ir neužmiršti, kad šimtai tūkstančių žmonių po didžiulio atgarsio sulaukusių prezidento rinkimų Baltarusijoje 2020 m. pusmetį stovėjo gatvėse protestuodami, ir šitas judėjimas visgi buvo numalšintas. Iki galo neįvykusi revoliucija yra pasmerkta užmarščiai, dingsta iš istorijos puslapių. Todėl kyla klausimas: kas nutinka su tais, kurie pralaimi revoliuciją? Kas toliau?..